Разлика помеѓу преработките на „Фернандо Торес“

Додадени 62 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
{{Infobox football biography 3
| name = {{flagicon|Шпанија}} Фернандо Торес
| image = [[Податотека:TorresFinale12 cropped.jpg|thumb|200px]]
| caption =
| fullname = Фернандо Хозе Торес Санз<ref name="Statistics">{{Cite web
}}
 
'''Фернандо Торес''' ([[шпански]]: ''Fernando Torres'', роден на {{роден на|20|март|1984}}}) е шпански фудбалер кој во моментот настапува за екипата на [[ФК Атлетико Мадрид|Атлетико Мадрид]] како позајмен играч на [[ФК Милан]].
 
Својата кариера ја започнал како гоман, но бидејќи изгубил многу заби почнал да игра како напаѓач. Тој почнал да игра фудбал кога имал пет години, а професионалната кариера ја започнал на 11 годишна возраст кога играл за Атлетико Мадрид.