Ерих Кестнер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| period = 1928–1969
| genre = [[детска книжевност]], поезија, сатира, сценарија
| subject = <!-- nonfictionбелетристика -->
| notableworks = <!-- {{plainlistпростсписок|
*
}} -->