Разлика помеѓу преработките на „Аврам Садикарио“

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12271057)
с
'''Аврам Јусеф Садикарио''' е({{lang-ld|Avram Jusef Sadikario}}) — македонски поет со [[Евреи|еврејско]] потекло. Роден е на {{роден на|14|мај|1919}} година во [[Битола]]. Завршил Медицински факултет во [[Софија]] и работел како доктор специјалист во Скопје. Член на ДПМ од 1973 година.
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''Аврам Садикарио''' е македонски поет со [[Евреи|еврејско]] потекло. Роден е на {{роден на|14|мај|1919}} година во [[Битола]]. Завршил Медицински факултет во [[Софија]] и работел како доктор специјалист во Скопје. Член на ДПМ од 1973 година.
 
== Литературно творештво ==