Навртка: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 7 години
 
Према начинот за осигурување од одвртување, може да биде:
* Со [[пластика|пластичнипластичен]] прстен
* Со [[жлеб|жлебови]] и [[расцепи|искривена игла]]
* Со назабен прстен
14

уредувања