Навртка: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 7 години
Нема опис на уредувањето
Према начинот за осигурување од одвртување, може да биде:
* Со [[пластика|пластични]] прстен
* Со [[жлеб|жљебовижлебови]] и [[расцепи|искривена игла]]
* Со назабен прстен
 
14

уредувања