Разлика помеѓу преработките на „Стандард и Пурс“

нема опис на уредувањето
С&П издава како краткорочни, така и долгорочни кредитни рејтинзи.
 
[[File:World countries Standard & Poor's ratings.svg|thumb|500px200px|Земји во светот според кредитен рејтинг:<ref>{{cite web
|url=http://www.standardandpoors.com/ratings/sovereigns/ratings-list/en/us
|title=S&P &#124; Ratings Sovereigns Ratings List &#124; Americas
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Американски претпријатија]]
[[Категорија:Кредитни рејтинг агенции]]