Џорџ Ромни: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| image = George_Romney_by_George_Romney.jpg
| imagesize =
| caption = GeorgeАвтопортрет Romneyна ''Self-portrait''Џорџ Ромни
| birth_name = Џорџ Ромни
| birth_date = {{birth date|df=yes|1734|12|26}}