Разлика помеѓу преработките на „Јохан Штраус (татко)“

с
Отстрането уредувањето на 185.6.20.225 (разговор), вратено на последната верзија на NickyMKD
с (Отстрането уредувањето на 185.6.20.225 (разговор), вратено на последната верзија на NickyMKD)
[[Категорија:Родени во 1804 година]]
[[Категорија:Починати во 1849 година]]
бил роден во сад ка планината Кожуф