Разлика помеѓу преработките на „Јохан Штраус (татко)“

нема опис на уредувањето
(обновување, изменета категоризација, илустрирање)
[[Категорија:Родени во 1804 година]]
[[Категорија:Починати во 1849 година]]
бил роден во сад ка планината Кожуф
Анонимен корисник