Разлика помеѓу преработките на „Организирање“

Додадени 87 бајти ,  пред 6 години
- обезбедуваат производство или услуга од кои што има потреба
- имаат потреба од потрошувачи или клиенти
- стекнуваат пари од производите и услугите со штп ја навредуваат флексибилноста на власта
 
== Организациска структура ==
Анонимен корисник