Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

тх тхххххххххххх вгхгдфффффффффд
(тх тхххххххххххх вгхгдфффффффффд)
| occupation = [[Трговија|Трговец]], Истражувач, [[Картографија|Картограф]]
| nationality = [[Италија]]нец
| signature = AmerigoVespucci SignatureSiадсдџсдфgnature.png
}}
 
[[Категорија:Починати во 1512 година]]
[[Категорија:Луѓе од Фиренца]]
[[Категорија:Римокатолички христијани од Италија]]јхѕт гцтггбуѕусд ѕѕуух уиипѓњжп 889еит в5рх
Анонимен корисник