Разлика помеѓу преработките на „Права“

Одземени 47 бајти ,  пред 6 години
Одбиени последните 3 промени во текстот (од 46.217.57.19) и вратена преработката 3132261 на Lfahlberg
(Одбиени последните 3 промени во текстот (од 46.217.57.19) и вратена преработката 3132261 на Lfahlberg)
 
 
==Математика==
* [[Права (геометрија)]]   бесширинска, бескрајно долга, совршено права линија
 
права линија е некој предмет,линија и др. што е права-исправена на различни начини
 
==Социјални науки==