Разлика помеѓу преработките на „Права“

Одземени 102 бајти ,  пред 6 години
 
==Математика==
* [[Права (геометрија)]]   бесширинска, бескрајно долга, совршено права линија
права линија е некој предмет,линија и др. што е права-исправена на различни начини
 
Анонимен корисник