Разлика помеѓу преработките на „Права“

Додадени 103 бајти ,  пред 6 години
с
==Математика==
* [[Права (геометрија)]]   бесширинска, бескрајно долга, совршено права линија
линија е некој предмет,линија и др. што е права-исправена
 
 
==Социјални науки==
Анонимен корисник