Разлика помеѓу преработките на „Додома“

Додадени 15 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Бришење на "Downtown_dodoma.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fastily по...)
|motto =
<!-- images and maps ----------->
|image_skyline = Gaddafi Mosque.jpg
|imagesize = 300px
|image_caption = Центар на Додома
|image_flag =
1

уредување