Разлика помеѓу преработките на „Костинци“

Додадени 70 бајти ,  пред 5 години
== Културни и природни знаменитости ==
;Цркви<ref>{{цитирана книга|last=Јелена Павловска, Наташа Ниќифоровиќ и Огнен Коцевски|title=Карта на верски објекти во Македонија|editor=Валентина Божиновска|publisher=Комисија за односи во верските заедници и религиозните групи|location=Менора - Скопје|date=2011|isbn=978-608-65143-2-7|language=македонски}}</ref>
* [[Црква „Св.„Рождество на Пресвета Богородица“ - Костинци|Црква „Св.„Рождество на Пресвета Богородица“]] - црква од 17 век;
 
;Археолошки локалитети<ref name="Јован">''Јован Ф. Трифуновски, Битољско - Прилепска котлина, Антропогеогрофско проучавоњо, Београд 1998''</ref>