Батерија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 115 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
{{ризница|Battery}}
* {{dmoz|Business/Electronics_and_Electrical/Power_Supplies/Batteries/|Батерии}}
* [http://electronics.howstuffworks.com/battery.htm Како работат батериите]