Разлика помеѓу преработките на „Епиметеј (месечина)“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: Податотека:PIA09813 Epimetheus S. polar region.jpg|мини|Епиметеј сликан од страна на [[Касини-Хајген...)
 
== Користена литература ==
* Андоновска, Ема и Шувака-Хоџиќ, Лавинија (2008). „Вселена“. Скопје: Младинска книга. ISBN 978-9989-2721-8-9.
 
== Надворешни врски ==
* [http://solarsystem.nasa.gov/planets/profile.cfm?Object=Sat_Epimetheus Профил на Епиметеј] на официјалниот веб портал за [http://solarsystem.nasa.gov истражување на Сончевиот систем на НАСА]
 
{{Сатурнови сателити}}
 
[[Категорија:Сателити на Сатурн]]