Разлика помеѓу преработките на „Дразба“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Дразба''' ('''стимул';'') е возбудување на кои [[Нервен систем|нервниот систем]] го прима од надворешната средина, како на пример [[светлина]], [[топлина]], [[притисок]] итн.