Дразба: Разлика помеѓу преработките

Одземени 56 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q859031 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''НервнитеДразба''' стимули('''стимул';') сее [[Дразба|дразби]]возбудување на кои [[Нервен систем|нервниот систем]] гиго прима од надворешната средина, како на пример [[светлина]], [[топлина]], [[притисок]] итн.
 
 
{{Никулец од областа на биологијата}}
 
[[Категорија:Нервен систем]]
 
[[en:Stimulation]]
[[fr:Stimulation]]
[[id:Rangsang]]