Разлика помеѓу преработките на „Ангола на Олимписките игри“

с
нема опис на уредувањето
с
 
 
==Медали==
{{Поврзано|Табела на досега освоени медали на Олимписките игри}}
{{Видете уште|Вечна табела на сите Олимпијади}}
 
===Медали освоени на ЛОИ===
{|class="wikitable" border="2" cellpadding="2" cellspacing="0" style="text-align:center"