Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Antonio Brsjacki“

(→‎Уредувачки маратон: ново заглавие)
 
Вашите кориснички права се зголемени. Промовиран сте во [[Википедија:Уредувач|уредувач]]. --[[User:Brest|brest]] <small>([[User talk:Brest|разговор]])</small> 08:06, 6 јануари 2012 (CET)
 
== Уредувачки маратон ==
 
Здраво, со задоволство Ве повикуваме на првиот уредувачки маратон организиран на тема „Земјите на Олимписките игри“ од страна на здружението „Споделено знаење“ составено од Википедијанци и насочено кон развивање на Википедија на македонски јазик. Маратонот ќе се одржи на 6 декември 2014 година (сабота) во интернет-кафулето „Хазард“ (види [https://goo.gl/maps/Xnb7x карта]) со почеток од 13:00 часот, кој е предвидено да трае околу три часа. Повелете на дружба со останатите Википедијанци и заедничко уредување статии и збогатување на нашата Википедија. Поздрав--[[User:Ehrlich91|Ehrlich91]] <small>([[User talk:Ehrlich91|разговор]])</small> 17:41, 30 ноември 2014 (CET)