Јом кипур: Разлика помеѓу преработките

Додадени 43 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
'''Јом Кипур''' е [[Евреи|еврејски]] празник, кој го означува последниот 10-ти ден од [[еврејска Нова Година|еврејската Нова годинаГодина]].
 
==Значење==