Разлика помеѓу преработките на „Јужна Австралија“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
Замена на Image:Coat_of_arms_of_South_Australia.gif со Image:Coat_of_arms_of_South_Australia.png (од страна на GifTagger поради: Replacing GIF by exact PNG duplicate.).
с
с (Замена на Image:Coat_of_arms_of_South_Australia.gif со Image:Coat_of_arms_of_South_Australia.png (од страна на GifTagger поради: Replacing GIF by exact PNG duplicate.).)
[[File:Coat of arms of South AustraliaCoat_of_arms_of_South_Australia.gifpng|right|150px]]
[[File:Flag of South Australia.svg|right|200px]]
[[Податотека:South Australia locator-MJC.png|мини|Положба на Јужна Австралија]]