Разлика помеѓу преработките на „ФК Силекс“

Додадени 80 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
сезона = [[Втора фудбалска лига на Македонија 2013/2014|2013/2014]] |
позиција = [[Втора македонска фудбалска лига|Втора македонска лига]] 1-ви (промовирани)|
шема_лр1=_red_stripes|шема_т1=_red_stripes|шема_др1=_red_stripes|
леварака1=FF00000000AA|тело1=FF00000000AA|деснарака1=FF00000000AA|шорцеви1=0000FF0000AA|чорапи1=FF0000CC0000|
|шема_лр2=_whiteshoulders|шема_т2=_whiteshoulders|шема_др2=_whiteshoulders|
леварака2=0000FFFFFFFF|тело2=0000FFFFFFFF|деснарака2=0000FFFFFFFF|шорцеви2=FF0000FFFFFF|чорапи2=0000FFCC0000|
}}
 
* [http://www.ffm.com.mk/ Официјалнo веб-место на Фудбалската федерација на Македонија]
 
{{Прва фудбалска лига на Македонија 20122014/20132015}}
 
{{Шаблонска група
|title=Домашни титули