Разлика помеѓу преработките на „Пенал (фудбал)“

Одземени 38 бајти ,  пред 5 години
с
oтстранета Категорија:Фудбал со помош на HotCat
с (додадена Категорија:Фудбалски правила со помош на HotCat)
с (oтстранета Категорија:Фудбал со помош на HotCat)
'''Пенал''' (исто така познато како '''најстрога казна во фудбалот''') е вид на [[слободен удар]] во [[фудбал]]от, кој се изведува од 11 метри од голот, односно од соодветно означената точка за изведување на прекршоци направени внатре во шеснаесетникот.
 
[[Категорија:Фудбал]]
[[Категорија:Фудбалски правила]]