Разлика помеѓу преработките на „Есеј“

Додадени 53 бајти ,  пред 5 години
с (Отстрането уредувањето на 92.55.113.95 (разговор), вратено на последната верзија на Cekli829)
 
Треба да бидете креативни. Не мора да се согласувате со официјалната критика. Но, вашите оригинални идеи и ставови треба јасно да ги образложите и да ги поткрепите со докази. Да се биде креативен значи да се има свој став, значи дека литературата (делото) ве допрело на посебен начин и вие тоа го искажувате.
 
[http://www.essay-schreiben.de/ essay-schreiben.de]
 
Примери за есеи:
Анонимен корисник