Разлика помеѓу преработките на „Сила“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 102 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11402 (translate me))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Силата''' ја создаваме со буткањетуркање или со потегнување. Силата дејствува врз определено тело на следните начини:
 
[[Податотека:Descomposicion de fuerzas en plano inclinado.png|мини|десно|300п|'''''']]
Анонимен корисник