Малесија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 7 години
Исправена грешка при пишување
(Исправена грешка при пишување)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник
:''Не се поистоветувајте ја со азиската држава [[Малезија]].''
[[Податотека:Map of Malesia.png|мини|400п|десно|Карта на Малесија со населените места]]
'''Малесија''' — [[рид]]ско-[[планина|планински]] предел во [[Западна Македонија]], карактеристичен по својата историја, етнологија и култура.
Анонимен корисник