Разлика помеѓу преработките на „Клод Шенон“

Додадени 77 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
== Биографија ==
 
Работел во градот Петоски во државата Мичиген. Како личен херојјунак и фигура на која се огледал бил [[Томас Едисон]] и уште во детството покажува креативносттворечки способности правејќи модели[[авиомоделарство|макети на авиони]], телеграфски[[телеграф]]ски систем и [[бродомоделарство|макети на бродови]] кои ги контролирал со помош науправувал радиобезжично.
 
 
== Поврзано ==