Разлика помеѓу преработките на „Џејмс Стјуарт“

Додадени 44 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| caption = Џејмс Стјуарт, фотографија на Карл фан Вехтен, [[1934]]
| birthname = Џејмс Мајтленд Стјуарт
| birthdate = [[{{роден на|20 |мај]] [[|1908]]}}
| location = [[{{роден во|Индијана]], [[|Пенсилванија]], [[|САД]]}}
| deathdate = [[{{починал на|2 |јули]] [[|1997]]}} (возраст 89)
| deathplace = [[{{починал во|Лос Анџелес]], [[|Калифорнија]], [[|САД]]}}
| othername = Џими Стјуарт
| yearsactive = [[1935]] – [[1991]]