Разлика помеѓу преработките на „Странски јазик“

Додадени 63 бајти ,  пред 6 години
с
(Создадена страница со: '''Странски јазик''' — јазик кој е матичен за друга држава. Странскиот јазик не е се...)
 
с (додадена Категорија:Јазично образование со помош на HotCat)
{{Лингвистика-никулец}}
[[Category:Социолингвистика]]
[[Категорија:Јазично образование]]