Разлика помеѓу преработките на „Англиска реформација“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 18 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1645505 (translate me))
с
[[Категорија:Англиска реформација| ]]
[[Категорија:Историја на Римокатоличката црква во Англија|Реформација]]
[[Категорија:Историја на АнгликанскатаЦрквата црквана Англија|Реформација]]