Сони Колбрели: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за велосипедист
| name = Сони Колбрели
| image = Denain - Grand Prix de Denain, le 17 avril 2014 (A154).JPG
| caption = Колбрели на Гран при де Денен 2014
| fullname = Сони Колбрели
| nickname =
| proteams = Залф Дезире Фиор<br>→{{ct|CSF|2010}} ''(стажант)''<br>→{{ct|CSF|2011}} ''(стажант)''<br />{{ct|CSF|2012}}
| majorwins =
| updated = 2524 мартоктомври 2014
}}
 
 
{{Palmares start}}
;2007
: 1. Меморијал Париде Брешани
: 1. Меморијал Микеле Карминати
: 1. ГП Спортиви Сестеси
: 2. Трофео Литокартотекника Џеме
: 2. Меморијал Пазолини
: 2. Гран Премио Комуне ди Робеко сул Навилјо
: 2. Трофео Пасини
: 2. Трофео Мама е Папа Отели
: 2. Меморијал Мама е Папа Бреголи
: 2. Трофео Кадути е Дисперси дел Комуне ди Пасирано
: 2. Трофео Комуне ди Гусаго
: 3. Гран Премио Спортиви Висанеси
: 3. Трофео Комуне ди Черијано Лагето
: 3. Меморијал Марко Рубони
: 3. Трофео Чита ди Палацоло
: 3. Трофео Комуне ди Корте Франка
: 3. Трофео Сан Бенедето
: 5. Гран Премио ди Бреша
: 5. Трофео Марино Масолини
: 5. Меморијал Анибале Франкини
: 5. ГП Индустрија Комерчо е Артиџанато Горнатезе
;2008
: 1. Меморијал Париде Брешани
: 1. Трофео Пасини
: 1. Меморијал Надир Баруели
: 1. Етапа 1 ([[Екипен хронометар|ТТТ]]) Тур де По де Во
: 2. ГП Легаторија Сан Лоренцо
: 2. Копа Линари
: 2. Трофео Форнитуре Индустријали
: 2. Трофео Чита ди Ивреа
: 2. Трофео Комуне ди Гусаго
: 2. Трофео Марко Алберти
: 3. Трофео Пол. Камињоне
: 3. Меморијал Анибале Франкини
: 3. Трофео Емилио Паганеси
: 3. Трофео Марино Масолини
: 3. МО Бенвенуто Верготини
: 3. Трофео Комуне ди Корте Франка
: 3. Трофео Луиџи Роси
: 3. Гран Премио Спортиви
: 4. Доменико ед Анита Колеони
: 5. Трофео ОМЛ
: 5. Трофео Фериоли Сантино
: 6. Копа Индустрија е Комерчо
;2009
: 1. Трофео Г. Висентини
: 1. Ла Болгера
: 2. Џиро дел Венето
: 2. Меморијал Бенфенати
: 3. ГП Сан Бернардино
: 4. Трофео Рафаеле Марколи
: 4. Серџо Виола
: 5. ГП Вини док Валдадиге
: 7. Нотурна Пиомбинезе
: 7. Сиркуто ди Падерно
;2010
: 1. Џиро дел Канавезе
: 1. ГП Сан Луиџи-Сона
: 1. ГП Индустрија дел Куоио е деле Пели
: 1. ГП Сан Луиџи-Каселе ди Сомакампања
: 1. Трофео Алчиде Дегаспери
: 7. Трофео Арведи
: 1. Сиркуто ди Падерно
: 1. Етапа 3 Џиро Сиклистико Пеше Нетарине ди Ромања
: 2. ГП Комуне ди Кастенедоло
: 2. ГП Меморијал Карло Валентини
: 3. Трофео Комуне ди Акванегра сул Кјезе
: 3. Трофео Чита ди Конелјано
: 3. Копа Кадути ди Реда
: 5. Мармисти Валпантена
: 6. ГП Чита ди Валеџо
: 6. Тарга д’Оро Чита ди Лењано
: 6. Трофео Г. Висентини
: 7. Астико-Брента
: 7. Вини док Валдадиге
: 7. Сиркуто дел Порто
: 8. ГП Чементицило
: 10. Медалја д’Оро Нино Рончо
: 10. Меморијал Бенфенати
: 10. Копа Белричето
;2011
: 1. Меморијал Гвидо Ѕампероли
: 1. Гран Премио де Нарди
: 2. ГП Чита ди Валеџо
: 2. Трофео Банка Пополаре Пива
: 2. Милано-Бусето
: 2. Трофео Зсшди
: 3. ГП Коли Ровескалеси
: 3. Џиро дел Тре Понти
: 3. ГП Либерационе
: 3. Трофео Франко Балестра
: 3. Копа Сан Гео
: 4. Меморијал Томас Касарото
: 5. Гран Премио Фиера дел Рисо
: 5. Сиркуто дел’Асунта
: 5. Трофео Марио Занки
: 7. Меморијал Бенфенати
: 8. Копа Чита ди Боцоло
: 8. Меморијал Винченцо Мантовани
: 8. Ла Болгера
: 9. Сиркуто Молинезе
: 9. Гран Премио дела Посента
: 10. Краен пласман Куп де насионс Вил Сакене
: 10. ГП Бјанко ди Кустоза
: 10. Копа Чита ди Лониго
: 10. Гран Премио Ринашита
;2012
: 1. Етапа 1b ([[Екипен хронометар|ТТТ]]) Џиро ди Паданија
: 9. Гран Премио Бруно Бегели
;2013
: 2. Волта Лимбург Класик
: 8. ГП Индустрија е Комерчо ди Прато
;2014
: 1. Етапа 2 [[Трка околу Словенија]]
: 2. ГП ди Лугано
: 1. Џиро дел’Апенино
: 1. Меморијал Марко Пантани
: 1. ГП ди Прато
: 1. Копа Сабатини
: 2. Гран Премио ди Лугано
: 2. Волта Лимбург Класик
: 2. Тре Вали Варезине
: 3. [[Рома Максима]]
: 4. Трофео Лаигвелја
: 5. ГП Чита ди Камаиоре
: 5. Гран при Пино Черами
: 6. [[Милано-Сан Ремо 2014|Милано-Сан Ремо]]
{{Palmares end}}
 
=== Распоред на резултатите на Гранд Тур ===
 
{| cellpadding="3" cellspacing="0" border="1" style="font-size: 95%; border: #aaa solid 1px; border-collapse: collapse;"
|- style="background:#eee;"
!Гранд Тур
!2012
!2013
!2014
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2012|100]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2013|89]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2014|94]]
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|}
 
СО = се откажал
 
== Наводи ==
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Sonny Colbrelli}}
* [http://colnago-csf.com/?page_id=866 Профил на официјалната страница на екипата]
* {{cycling archives|48356}}