Разлика помеѓу преработките на „Кутлеш“

Додадени 37 бајти ,  пред 6 години
 
== Обележја ==
<center><gallery>
<center><gallery>Податотека:Phillip Museum.jpg|Ковчегот со 16-зрачното сонце пронајден во гробницата во Кутлеш
File:Hades abducting Persephone.jpg
<center><gallery>Податотека:Phillip Museum.jpg|Ковчегот со 16-зрачното сонце пронајден во гробницата во Кутлеш
Податотека:Ancient Macedonian Symbol.jpg|Симболот на [[античка Македонија]] на штит
Податотека:Philip II larnax vergina greece.jpg|Ковчеже и погребна круна на Филип II
9

уредувања