Мате Грујовски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Исправена грешка при пишување)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник
|опис=
|роден-дата= {{роден на|18|март|1932}}
|роден-место= [[Лазарополе]], {{роден во| Гостиварско}}
|починал-дата= {{починат на|14|март|2013}}
|починал-место= {{починат во|Скопје}}, {{МКД}}
Анонимен корисник