Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Одземени 10 бајти ,  пред 5 години
с
Отстрането уредувањето на 79.125.234.122 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
с (Отстрането уредувањето на 79.125.234.122 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
{{Infobox Greek Dimos
|name = Родос
|name_local = Родос/rodosijaΡόδος
 
|image_skyline = Rhodes harbour.jpg
|caption_skyline = Поглед на пристаништето