Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додадени 10 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Градови во Грција со помош на HotCat)
{{Infobox Greek Dimos
|name = Родос
|name_local = ΡόδοςРодос/rodosija
 
|image_skyline = Rhodes harbour.jpg
|caption_skyline = Поглед на пристаништето
Анонимен корисник