Разлика помеѓу преработките на „Васил Ивановски“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија за личност
| име = Васил Ивановски
| портрет = Vasil Ivanovski Golovrade.jpg
| px =
| опис =
| родено-име =
| роден-дата = 1906
| роден-место = <!-- населено место[[Оловраде|Ловраде]], административен[[Костур регион(град)|Костур]]ско, суверена[[Османлиска држава.-->империја]]
| починал-дата = 1991
| починал-дата = <!-- {{починал на и возраст|df=yes|гггг|мм|дд|гггг|мм|дд}} (прво дата на смрт, а потоа дата на раѓање) -->
| починал-место = [[Софија]], [[Бугарија]]
| починал-причина =