Разлика помеѓу преработките на „Васил Ивановски“

с
нема опис на уредувањето
с
с
| роден-место = <!-- населено место, административен регион, суверена држава.-->
| починал-дата = <!-- {{починал на и возраст|df=yes|гггг|мм|дд|гггг|мм|дд}} (прво дата на смрт, а потоа дата на раѓање) -->
| починал-место = <!-- населено место[[Софија]], административен регион, суверена држава.-->[[Бугарија]]
| починал-причина =
| националност =