Гордонска брана: Разлика помеѓу преработките

с
сНема опис на уредувањето
* [http://www.hydro.com.au/home/Tourism+and+Recreation/Gordon+Catchment/Gordon+Power+Development.htm Хидро Тасманија - Изградбата на хидроакумулацијата на реката Гордон] {{en}}
 
[[Категорија:Згради и градби во Австралија]]
[[Категорија:Брани во Австралија]]