Разлика помеѓу преработките на „Јенс Дебишер“

Додадени 582 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| proyears = 2011–
| proteams = {{ct|OLO|2011}}
| majorwins = '''[[Класични велосипедски трки|Еднодневни трки и класици]]
| majorwins =
:[[Податотека:MaillotBélgica.PNG|20п]] Национален друмски првак (2014)
| updated = 915 јануариоктомври 2014
}}
 
: 3. Омлоп ван хет Хутланд
: 5. Бинше-Турне-Бинше
;2014
: 1. [[Податотека:MaillotBélgica.PNG|20п]] Национално друмско првенство
: 1. Етапа 1 Тур де Валони
: 1. Национале Слујтингспрејс
: 2. Трофео Палма
: 3. Бинше-Турне-Бинше
: 3. [[Париз-Тур]]
: 6. [[Дварс дор Вландерен]]
{{palmares end}}
 
{{Возачи во Лото-Белисол}}
 
{{Лични податоци
{{Persondata
| NAME = Дебишер, Јенс
| ALTERNATIVE NAMES =