Тош ван дер Санде: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(нова страница)
 
Нема опис на уредувањето
| name = Тош ван дер Санде
| image = Tosh Van der Sande.jpg
| image_size = 200px
| caption = Ван дер Санде на Лиеж-Бастон-Лиеж 2011 под 23 години
| fullname = Тош ван дер Санде
| majorwins =
| medaltemplates =
| updated = 913 јануариоктомври 2014
}}
 
;2013
: 9. ГП Импанис-Ван Петегем
;2014
: 2. ГП Импанис-Ван Петегем
{{palmares end}}
 
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
{{Ризница-врска|Tosh Van der Sande}}
 
{{Возачи во Лото-Белисол}}
 
{{Лични податоци
{{Persondata
| NAME = Ван дер Санде, Тош
| ALTERNATIVE NAMES =