Разлика помеѓу преработките на „Брент Букволтер“

нема опис на уредувањето
с
| proyears = 2005–2006<br>2008–
| proteams = {{ct|BPC|2005}}<br>{{ct|BMC|2008}}
| updated = 2312 јануариоктомври 2014
}}
 
::1. Етапа 2 ([[Екипен хронометар|ТТТ]])
: 2. Краен пласман Трка околу Алберта
;2014
: 1. Етапа 1 (ТТТ) [[Џиро дел Трентино]]
{{Palmares end}}
 
!2012
!2013
!2014
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2014|68]]
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Тур де Франс 2013|91]]
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|[[Вуелта а Еспања 2012|78]]
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|}
{{Возачи во БМЦ Рејсинг Тим}}
 
{{Лични податоци
{{Persondata
| NAME = Букволтер, Брент
| ALTERNATIVE NAMES =