Разлика помеѓу преработките на „Жан Батист Карпо“

с
* [http://www.insecula.com/contact/A005511_oeuvre_1.html Страница од insecula.com со дела од Карпо]
* [http://www.studiolo.org/MMA-Ugolino/Ugolino.htm Страница со анализа и илустрации на Уголино]
 
 
{{нормативна контрола|VIAF=39385758 |LCCN=n/50/32484}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Карпо, Жан Батист}}