Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Додадени 8 бајти ,  пред 5 години
с
с (Bot: Migrating 132 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1520 (translate me))
 
{{казахстан-гео-никулец}}
 
{{Казахстан-никулец}}
{{Главни градови во Европа}}
{{Главни градови во Азија}}
{{областиГрадови наво Казахстан}}
{{Области на Казахстан}}
 
[[Категорија:Астана| ]]
[[Категорија:Градови и села во Казахстан]]
[[Категорија:Главни градови во Азија]]