Разлика помеѓу преработките на „Месје 106“

Додадени 93 бајти ,  пред 5 години
с
* [http://vizier.u-strasbg.fr/viz-bin/VizieR-S?NGC%204258 NGC 4258], VizieR.
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%204258 NGC 4258], NASA Extragalactic Database.
 
 
{{Месјеов каталог}}
 
[[Категорија:Преодни спирални галаксии]]
[[Категорија:Сејфертови галаксии]]
[[Категорија:Месјеови објекти]]
[[Категорија:Нов општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Ловечки Кучиња]]