Разлика помеѓу преработките на „Месје 106“

Додадени 137 бајти ,  пред 6 години
с
с (Bjankuloski06 ја премести страницата NGC 4258 на Месје 106)
* [http://ned.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph-objsearch?objname=NGC%204258 NGC 4258], NASA Extragalactic Database.
 
[[Категорија:Преодни спирални галаксии]]
[[Категорија:Сејфертови галаксии]]
[[Категорија:Нов општ каталог]]
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Ловечки Кучиња]]