Мочовод: Разлика помеѓу преработките

Додадени 516 бајти ,  пред 7 години
Создадена страница со: '''Мочовод''' ('''уретер''') е парен цевчест орган од уринарниот систем кој се протега од...
(Создадена страница со: '''Мочовод''' ('''уретер''') е парен цевчест орган од уринарниот систем кој се протега од...)
(нема разлика)