Разлика помеѓу преработките на „1978“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с
* [[25 јануари]] – [[Денис Мењшов]], руски велосипедист
* [[28 февруари]] – [[Бенјамин Рајх]], австриски скијач
* [[11 март]] – [[ДидиеДидје Дрогба]], фудбалер од Брегот на Слоновата Коска
* [[14 март]] – [[Питер ван ден Хогенбанд]], холандски пливач
* [[11 мај]] – [[Летиција Каста]], француски модел и актерка